#vicnezprace

Pojďte pracovat do Economie

Ctíme nejvyšší standardy novinářské práce, hodnotné informace, nezávislost, neúplatnost a nestrannost. Věříme v digitální budoucnost.

Proč právě k nám

Množství informací je dnes větší než kdy v historii. Vybírat ty důvěryhodné dá práci. Konzistentně vytváříme spolehlivé informace ve špičkové kvalitě, na základě kterých si čtenáři mohou udělat věrohodnou představu o světě. Aspirujeme na to dělat nejlepší žurnalistiku u nás, nezávislou a objektivní. Naším cílem je být lídrem v digitálním obsahu. Budujeme relevantní obsahové platformy. Hledáme nové cesty, experimentujeme, inovujeme. Vždy budeme tam, kde jsou naši čtenáři. Naše vlajkové lodě jsou Hospodářské noviny, Ekonom, Aktuálně.cz a HN.cz.

U nás se lidem líbí

Naše zaměstnanecké hodnoty jsou spolupráce, odpovědnost, profesionalita a zapojení. Týmového ducha posilujeme pořádáním společných akcí, jako jsou sportovní hry, garden party, vánoční večírek, zapojujeme se do akcí typu Do práce na kole, Ukliďme Česko, darujeme krev nebo se snažíme pomáhat potřebným formou charitativní vánoční dražby. 

Vážíme si všech, kteří u nás pracují s plným nasazením a se zájmem o věc. Nabízíme balíček zajímavých benefitů. Sídlíme v jednom z nejmodernějších newsroomů ve střední Evropě. Každý den tvoříme klíčové tištěné i digitální tituly z oblasti ekonomické žurnalistiky.

Jak to vidí naši zaměstnanci

Práce v mediálním domě už není jen o prodeji klasické inzerce, ale o speciálních projektech, které Economia umí perfektně. Nejvíc mě baví připravit klientovi kompletní řešení k propagaci jeho služeb nebo produktů. Mám ráda osobní kontakt s klienty. Je prima být v centru kvalitní novinařiny. Podporuji nezávislou žurnalistiku i přesto, že mi to někdy ztěžuje práci :-)) Moje práce je různorodá, zajímavá, rozhodně se nenudím.

Adéla Štefková

Key Account Manager

Na práci novináře je obecně skvělé, že v ní nezažíváte skoro žádný stres, máte spoustu volného času a domů jdete s čistou hlavou. :-))

Petr Kain

Šéfredaktor týdeníku Ekonom

Má první slova, když mi kamarádi povídali o otevřené pozici v Economii byla: "tak tam mě ani za nic nedostanete" :-). Opravdu. Po čase jsem si říkal, že to zkusím a zajdu alespoň na pohovor. Líbil se mi novinářský kodex a byl jsem i čtenářem některých titulů. Pohovor probíhal přátelsky, poznal jsem lidi, viděl jsem kód, zhrozil se a říkal si, že to bude obrovská výzva. Po nějaké době váhání jsem si řekl, že nabídka je dobrá a zkusím to - nastupovali jsme tehdy tři kamarádi společně ... No a tím začala má největší pracovní výzva :-).

Netrvalo dlouho a začal jsem rozkrývat skutečné problémy. Jistě si to umíte představit, projekt s deseti letou historií, obrovský technický dluh, zastaralé věci a skoro žádné testy. Také procesy nebyly úplně sexy. Po prvním měsíci jsem si říkal, jestli jsem si nevzal velké sousto, ale stále jsem byl optimista a říkal si, že já to přece nevzdám ... Bylo dobře, že jsem to nevzdal ... Po čase jsem nacházel i projekty, které byly high-tech i na mě. Začal jsem poznávat svět serverless technologií, AWS a měl jsem příležitost k růstu. Navíc přišlo nové vedení a s tím i nový vítr do plachet.

Můj čas v Economii plynul a s množstvím problémů se začaly dít příjemné změny. Díky mým schopnostem / zkušenostem jsem povýšil na pozici team leada (šéfa týmu) a začal ovlivňovat celé směřování nejen našeho týmu. Řídím nyní 12 skvělých lidí, které považuji za své přátele. Máme nastavena velmi svobodná pravidla, jak fungujeme jako tým. Respektujeme se. Umíme si ze sebe navzájem dělat srandu. Jsme plně remote, ale rádi se potkáme i v kanceláři. Máme prostor se učit od druhých. Daří se nám SCRUM, jsme velmi agilní, jedeme ve 14 denních sprintech. Co se týče technologií, ty pravidla máme nastavena velmi velmi striktně. Když někdo nemá na code review alespoň 2 schválení, kód se nedostane do produkce. Nutností nejsou jen unit testy, ale také integrační, API a E2E. Samozřejmě máme coding standards, nejdůležitější je čitelnost a na code review umíme strávit klidně celý den :-). Vše nám hlídají kontroly v Pipelines, odkud následně probíhá automatické vystavení do produkce. A když někdo něco neví, tak jsme tým, pomůžeme si. Technický dluh samozřejmě pořád máme, ale už se ho tak nebojíme - pracujeme na strategii, jak se ho v horizontu dalších několika let zbavit úplně a začíná tím zcela nová etapa :-). Nejdůležitější je, že na to máme prostor a vedení si uvědomuje důležitost dlouhodobě udržitelného způsobu vývoje. To je také důvod, proč tu pořád jsem.

Kdybych měl shrnout proč jsem v Economii, tak jednoznačně: super lidi v mém týmu, prostor na sebezdokonalování, obrovský prostor ke zlepšení všeho kolem, velké množství výzev, ale také vedení, které rozumné návrhy / argumenty vyslyší, prostor k růstu a vzdělávání, možnost osahat si zajímavé technologie (namátkou třeba AWS, Next, React, Symfony, ApiPlatform, GraphQL, Serverless, Lambda, Cypress, CDK...) a hlavně práce na smysluplném produktu - kvalitním zpravodajství

Lukáš Brzák

Team lead Aktuálně.cz